Dotaz č. 233

27. srpna 2008 v 22:26 | Aleš |  Úřady
Bratr se bez jakékoli domluvy odstěhoval, ale trvalé bydliště si nezměnil. Tento stav trvá již 10 let. Není na něj žádné spojení. Přesto jsem ho jednou potkala a celou věc mu vysvětlila, že i když už u nás nebydlí, musíme za něho platit nájem...Slíbil, že dá vše do pořádku, ale nedal. Nikdy na něho nebylo spolehnutí. Dotaz: Dá se tato situace nějak elegantně vyřídit, tím myslím bez zbytečných tahanic po soudech a podobně?
Za předpokladu, že bratr nemá v bytě žádné své věci, je možné požádat příslušný obecní úřad o zrušení údaje o místu trvalého pobytu podle § 12 zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (zákon o evidenci obyvatel), ve znění pozdějších předpisů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.