Dotaz č. 214

19. března 2008 v 16:51 | Aleš |  Dědictví
Můj otec měl nehodu, po které byl tři měsíce v komatu, a pak zemřel. Žil s družkou, měl svůj účet, ke kterému měla dispoziční právo i družka. Po nehodě vybrala družka postupně tři sta tisíc z účtu a po smrti mého otce, než došlo k zablokování účtu dalších sto tisíc. Mám šanci, aby byla povinna vrátit vybrané peníze, které evidentně nepotřebovala na svou obživu, zpět a bylo započteno do dědictví?
V rámci projednávání dědictví u notáře požadujte zahrnutí těchto peněz do dědictví. Družka musí peníze vrátit, protože dispoziční právo k účtu ji neopravňuje k páchání trestného činu krádeže, zpronevěry ani podvodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 karla karla | E-mail | 29. července 2011 v 14:20 | Reagovat

Dobrý den,nedávno mi zemřel tatínek v den jeho smrti jsme zjistili že u něho bydlela jeho družka která už měla 2roky soudní vystěhování z bytu ve kterém bydlel.Vlastníkem bytu jsem já s manželem a tatínek tam bydlel jen s našídomluvou písemě jsme neměli nic.Ted nám jeho družka vyhrožuje že nás dá k soudu s tím že si s otcem pořídili spoustu věcí společně ty že jsou v tom bytě a ona je požaduje.Má vlastně na něco nárok když v tom bytě neměla dávno bydlet? Děkuji za odpověd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.